2. Bölüm Pedagog Adem Güneş ile Çocuk Deyip Geçmeyin!

Pedagog Adem Güneş ile Çocuk Deyip Geçmeyin 2.Bölüm

🎥 VİDEO İÇERİĞİ 🔎
Kardeş Kıskançlığı, Kardeş Kavgaları, Anne-Baba Rolleri, Ölüm, Vefat, Anne-Baba Rolleri, Aile Toplantısı, Kurallar, Otorite, Ebeveyn Şiddeti, Panik atak, Hırçın Çocuk, Agresif Çocuk, İnatçı Çocuk, TV, Bilgisayar; Telefon, Tablet, Korku, Ders, Ödev, Para Biriktirme

🎥 VİDEODAN NOTLAR 📋📝
01:58 📌 8, 10, 12 yaşlarındaki çocuklarım sürekli kavga ediyorlar, birbirlerini kıskanıyorlar (çocuklara eşit değil adil davranmak, kardeşler arası ideal yaş farkı)
08:13 📌 Eşim vefat etti, 10 yaşındaki oğlumu babasız nasıl yetiştireceğim? baba yoksa otorite boşluğu nasıl dolacak? (iş yoğunluğu ile ailesini ihmal eden babalar)
11:41 📌 5 yaşındaki oğlum çok asi ve zeki davranıyor, beni hiç dinlemiyor (baba otoritesi yoksa, anne tesirini yitirir)
13:23 📌 Eşimde panik atak var, her şeye bağırıyor, 16 ve 11 yaşında oğullarım var, ne yapalım? (şiddet psikolojik bulaşıcılık taşır)
16:13 📌 17 yaşındaki oğlum uykudan çok zor uyanıyor ve kötü konuşuyor
18:35 📌 3. ve 4. sınıfa giden kardeşlerim çok hırçın, agresif, oyunu, TV (TELEVİZYON) izlemeyi çok seviyorlar, ben de sert davranıyorum
21:30 📌 9 yaşındaki oğlum depremlerden sonra çok korkar oldu
23:11 📌 9 yaşındaki kızım ders çalışmayı sevmiyor, nasıl sevdirebiliriz?
28:29 📌 2 ve 4 yaşında çocuklarım var, bu yaştaki ispiyonculuk, menfaatçilik durumlarında ne yapmalıyız? (çocukları kurnazlığa yöneltmek, para biriktirmenin doğru yolu)

09:49 📌 Baba olmadan olmaz değil ama baba figürü olmadan, babadan alınacak duygular olmadan çocukların yetiştirilmesi oldukça zordur.
10:11 📌 İş ve güç bahanesiyle eve geç gelen babalara sitem; yapacağınız hiçbir iş isterse dünyanın idaresi size verilmiş olsun veya aydaki galaksileri siz idare ediyor olun; ‘Hocam ben eğer bu eşimin başından ayrılırsam galaksiler birbirine çarpacak, kıyamet kopacak’ dahi demiş olsanız, benim şu sözlerimi azıcık dikkate alırsanız, ne olur eve gelin. İki saat çocuğunuzun sizi görmesi demek tesbihin tanelerini ipin üzerine takmanız demektir.
12:07 📌 Annelerin sözünün dinlenebilmesi için babaların baba gibi bir baba olması lazım yani evin içerisinde bir otorite olması lazım baba bir kuyruklu yıldızdır önde gidecek, arkada yıldızlar gelecek.
14:14 📌 Hırçın bir babanın agresif bir babanın ya agresif ve hırçın çocukları olur yahut da içe kapanmış çocukları olur.
14:24 📌 Evin içerisinde eğer bir şiddet kısır döngüsü var ise o şiddet mikrobu o şiddet virüsü çocuklara bulaşır ama bulaştığını hiç hissettirmez.
15:50 📌 Peki ne zaman fark edersiniz? O çocuk evlendiği zaman fark edersiniz. O çocuğun masum bir çocuğu olduğu zaman fark edersiniz. O çocuk da artık kendi çocuğuna şiddet uygulamaya başladığı sırada aklımız başımıza gelir.
31:46 📌 Çocuğun menfaat duygusu ile değil yardımlaşma duygusu ile yetişiyor olması lazım.
33:01 📌 Çocuğun kendisi adına para biriktiriyor olması çocuğun içerisine sinsi bir menfaatçilik, sinsi bir pazarlık kültürünü de yerleştirir.
34:17 📌 Kendisi için para biriktirmeyi öğretmeyelim çocuklara. Biriktirdiği o parayı birisi için kullanmayı öğretelim.

👨‍👩‍👧‍👦 Bilinçli anne baba olmak için ABONE OL 📺

sesli kaydı indirme linki

https://www.instagram.com/duygusalilkyardim/

One thought on “2. Bölüm Pedagog Adem Güneş ile Çocuk Deyip Geçmeyin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: